FAQ

Zkoušel/a jsem již mnoho různých diet, ale nepomohly mi. V čem jsou vaše konzultace a kurzy jiné nebo lepší?

Každého svého klienta beru celistvě a neodděluji jeho potřeby od jeho cílů. Pokud například budete chtít zhubnout, ale přesto si nechcete odpírat rodinné oslavy či večírky, pomůžu Vám najít ideální cestu. Výživový plán je vždy ušitý přesně na míru. Klient se vždy naučí, jak pracovat se svými chutěmi a tělem, ale také jak v praxi jíst tak, aby si dlouhodobě váhu udržel. Pomohu Vám změnit Vaše stravovací návyky tak, abyste již nikdy nemuseli držet dietu!

Mám specifické chutě / jsem vegan – dokážete vytvořit vhodný jídelníček i pro mě?

Samozřejmě, každý máme nějaké chutě. Po analýze Vašich aktuálních stravovacích zvyklostí a cíle, kterého chcete dosáhnout, Vám navrhnu konkrétní postup, jak s chutěmi pracovat.

Pro všechny vegetariány a vegany mám potom dobrou zprávu: jsem specialistka na tzv. alternativní výživové směry včetně makrobiotiky a tradiční čínské medicíny. Dokážu Vám tedy poradit, jak navrhnout veganský/ vegetariánský jídelníček například při sportu, při redukci nebo při nežádoucím nabírání hmotnosti.

Můj manžel fyzicky pracuje a vyžaduje kalorická a tučná jídla, poradíte mi, jak mám vedle něho jíst tak, abych shodila nadbytečná kila?

Na základě rozboru Vašich aktuálních stravovacích návyků se podíváme, co a jak lze prakticky změnit tak, abyste zvládla připravit jídlo pro manžela i pro sebe. Při promyšleném postupu Vám to nezabere příliš mnoho času. Po mých zkušenostech se k Vám manžel stejně časem přidá, protože zdravý životní styl je „nakažlivý“ a každý se bude chtít cítit skvěle, tak jako Vy 😉

Chtěl/a bych pomoci zhubnout mojí šedesátileté mamince. Můžete mi v tomto směru poradit?

Určitě ano, redukce je možná v každém věku. Více než na věku totiž závisí na vůli a odhodlanosti. Redukce hmotnosti, a to obzvlášť v oblasti pasu a bříška, je důležitá zvláště v pozdějším věku. Nadváha/obezita navíc vždy komplikuje některá (nejen) civilizační onemocnění a zbytečně zatěžuje klouby.

Proč není měsíční jídelníček cenově výhodnější než jídelníček na týden?

Měsíční jídelníček je velmi propracovaný. Při jeho sestavování čerpám z různých zdrojů a jídla se v něm proto nikdy neopakují. Snažím se o maximální pestrost, ale zároveň i o to, aby příprava jídla nezabrala více než 20-30 minut.

Tento jídelníček je vhodný při větší redukci a postupném hubnutí, vždy při něm totiž dochází k lehké změně poměru sacharidů, bílkovin a tuků. Tento poměr totiž po každém týdnu přepočítám a změním. Vy tudíž nejen dostanete nová jídla, ale i s jiným poměrem zmíněných složek tak, abyste lépe dosahoval/a svých cílů.

Hodí se vaše programy i pro muže/děti?

Zajisté – výživové plány, konzultace i měření přístrojem InBody se hodí pro každého, tedy i pro muže a děti. Dospělí muži povětšinou oceňují DNA analýzu, protože zpravidla nevyhledávají diety, neradi se striktně omezují a častěji preferují vědecky podložené argumenty. Další metoda, která napomáhá osobnostnímu růstu, je nutriční koučink coby nástroj pro upevňování cílů, práci s motivací či odstraňování různých bloků.

Skutečně mi pomůžete zhubnout dlouhodobě?

Ano, na začátku spolupráce Vám sestavím výživový plán s jídelníčkem na míru. Jídelníček je vždy sestaven s ohledem na Vaše chutě a preference. Cílem je nejen dosáhnout své ideální váhy, ale také si tuto váhu navždy udržet dle principů a potřeb Vašeho těla. S těmito principy budete seznámen/a ve výživovém plánu.

Je metoda nutričního koučinku skutečně efektivní? Jak si mohu změřit výsledky?

Nutriční koučink je práce s cílem či několika cíli. Jeho obrovskou výhodou je, že výsledek změříte nejen tím, jak se cítíte ve vlastním těle, ale také třeba tím, že si budete muset zkrátit pásek u kalhot ☺

Velmi jsem přibrala po porodu (téměř o 20 kg). Jakou službu mi doporučíte, abych se vrátila na svoji původní váhu?

S ohledem na potřeby Vašeho těla budete 20 kg nadváhy v tuku redukovat asi 10 měsíců. Ideálním řešením pro Vás je tedy balíček služeb na 10 měsíců. Součástí balíčku je úvodní konzultace, výživový plán s jídelníčkem na míru a kontrolní konzultace s měřením na přístroji InBody 230.

Zaujala mě DNA výživa, ale připadá mi drahá, dostanu za tyto peníze skutečnou hodnotu?

Výživa na základě DNA analýzy je skutečně vědecky potvrzená metoda a služba zabývající se sestavením jídelníčku na míru dle Vaší genetické výbavy. Řada jiných služeb, které se se tváří jako „vědecké“, například výživa dle krevní skupiny, nemá nic společného s tím, jak skutečně fungují Vaše geny.

V rámci DNA metody putuje vzorek Vašich slin k odběru do laboratoře, kde je podroben zkoumání, jaké největší zastoupení mají Vaše geny z hlediska trávení a zpracování určitých potravin. Na základě výstupu z laboratoře se pak dozvíte, jaké potraviny Vaše tělo ukládá do tuku a jaké naopak tráví velmi dobře.

Tato služba je vhodná pro ty, kteří vůbec nevědí, z čeho přibírají, nebo je trápí civilizační onemocnění, i když tzv. zdravě jedí. Metoda je také velmi vhodná pro sportovce.

Je možné vaše služby někomu darovat?

Samozřejmě, na veškeré služby Vám ráda vystavím dárkový poukaz. Stačí si vybrat službu či balíček služeb a zavolat mi na telefon.