Nutriční koučink

Kdo je nutriční kouč?

Je především koučem se všemi kompetencemi, nástroji a technikami, ale v mém případě i expertem na výživu.

Proč je nutriční kouč lepší než poradce?

Poradce pro výživu či nutriční terapeut mají omezené možnosti, jak účinně pracovat s klientem, jeho individualitou, motivací a cíli. Často je problém ve výživě naprosto někde jinde, než lze vidět na první pohled. Častou příčinou neúspěchu je slabá vůle a na tu v koučinku existují účinné nástroje.

Co je nutriční koučink?

Jedná se o koučink zaměřený na výživu, stravovací zvyklosti, změnu váhy s ohledem na cíl klienta, motivaci, chronické dietářství, strach z jídla či strach se najíst. Může se také jednat o skloubení náročného pracovního dne a zdravého životního stylu.

Nutriční koučink vychází z předpokladu, že veškeré odpovědi na otázky nosíme uvnitř sebe.

Co je výsledkem nutričního koučinku?

Ne vždy jsou výsledky v koučinku viditelné či hmatatelné. Nutriční koučink má však tu výhodu, že výsledek a průběh koučování může přinést skutečně hmatatelný a viditelný důkaz a měřitelný výsledek. Ať už u snižování váhy, dosahování sportovních cílů či práci na stravovacích návycích.

Kdy a proč vyhledat nutričního kouče?

Kouč Vám dovede nejlépe pomoci mimo jiné ve chvíli, kdy se točíte v kruhu a rádi byste si našli svou vlastní cestu a řešení situace. Kouč Vám pomůže najít své vlastní „proč“ a upevnit tak Vaši motivaci. Klienti přicházejí za koučem například ve chvíli, kdy chtějí skloubit hektický pracovní život se zdravým životním stylem nebo když se chtějí na svůj život podívat z jiné, nové perspektivy.

V čem Vám pomůže nutriční koučink? 

Především Vám pomůže změnit přístup – umožní Vám lépe porozumět sami sobě a pochopit propojení těla a psychiky. Pomocí nutričního koučinku budete lépe zvládat různé životní změny. Pokud aktivně sportujete, koučink je ideálním nástrojem pro zvýšení motivace před závodem a celkově pro zlepšení Vašeho sportovního výkonu.